Sıkça Sorulan Sorular

Sisters Wedding

Randevu ile mi çalışıyorsunuz?

Evet, randevu ile çalışıyoruz. Yaklaşık 50 dakika süren görüşmemiz boyunca mağazamızı gelinimize ve sevdiklerine sunuyoruz. Sizlere ayrılan bu özel süre hem sizin kendinizi rahat hissetmeniz hem de bizim hizmetimizin ve emeğimizin bölünmemesi için çok önemli.

Randevu alan gelinlerimiz her zaman önceliğimizdir ama uygunluk varsa randevusuz gelinleri kabul ediyoruz. Kapımız her zaman açık.

Randevuma kimlerle gelmeliyim?

Bizim için en önemli konulardan biri. En özel gününüzde gelinliğiniz de size özel olmalı. Ne yazık ki çok fazla, farklı fikir tek bir gelinlikte bir araya gelemiyor ve karmaşaya sebep oluyor. Bizim dikkat merkezimiz gelinlerimizdir, çevresi değil. Bu yüzden hayatınızın her anında sizi en çok destekleyen, fikirlerine önem verdiğiniz en fazla 2-3 kişi ile gelin. 

Randevuya çocuk getirebilir miyim?

Haftaiçi randevularına getirebilirsiniz. Hatta görüşme sırasında onları oyalayabilecek birkaç oyuncağımız bile var. Fakat Cumartesi günleri 12 yaşından küçük çocukların getirilmemesi katı kuralımızdır. Özellikle annelerimize çok yoğun bir günde çocuklarını iğnelerin, makasların, büyük ayna ve camların olduğu bir yere getirdiklerini hatırlatmak isteriz.

Randevuya gelirken yanımda ne getirmeliyim?

Bizce sadece siz (: fakat en güzel gününüzde gerçek görünümüzü hayal etmenize yardımcı olabilecek birkaç şey var… Mesela ten rengi dikişsiz iç çamaşırı giymenizi öneriyoruz, toparlayıcı korse giymeyi planlıyorsanız onu da getirebilirsiniz. Eğer düğün gününüzde takacağınız aksesuarlarınız ve giyeceğiniz ayakkabılarınız belliyse onları da getirebilirsiniz. Beğendiğiniz gelinliklerin fotoğraflarını getirebilirsiniz.

Ayrıca makyajınızı minimumda tutup, bronzlaştırıcı makyaj ürünleri kullanmamanızı rica ediyoruz.

Gelinliğimin siparişini ne zaman vermeliyim?

Bu işin ideali 4-5 ay önceden gelinlik bakmaya başlamanız. 

Ama SisterS Wedding’i tercih ettiğiniz takdirde özel dikim gelinliklerinizi 1 ayda hazırlıyoruz. Hazır koleksiyondan alacağınız gelinlikleri 2 günde teslim ediyoruz. 

Büyük beden gelinlikleriniz var mı?

Evet! Beden aralığımız 36 – 52 arasında değişmektedir. Belirttiğimiz beden aralığının dışındaysanız, merak etmeyin, hayal ettiğiniz gelinliğe ulaşabilmeniz için yaratıcı yöntemlerimiz ve güçlü bir ekibimiz var.

Gelinliğime karar verdim. Provaya ihtiyacım olacak mı?

Elbette. Özel dikimlerde 2 defa, hazır koleksiyon gelinliklerinde 1 defa provaya gelmenizi rica edeceğiz.

Provalardan ekstra ücret alıyor musunuz?

Tabi ki de hayır!

Gelinlikleriniz daha önceden denenmiş mi?

Örnek gelinliklerimiz denenmişlerdir ama giyilmiş ya da prova görmüş değillerdir.

Ne zaman ve nasıl ödeme yapmalıyım?

Gelinliğinize karar verdikten sonra kaparo olarak 1/3’ini, provada diğer 1/3ü, teslimatta kalan ödemeyi alıyoruz. 

İlk görüşme süreci nasıl işliyor?

İlk aşamada Ebru hanım veya Seher hanım ile tanışacaksınız. Sizlere sorular sorarak tarzınızı, düğün gününüzde kendinizi nasıl hayal ettiğinizi ve neler hissettiğinizi anlayacaklar, değerlendirecekler. Sonrasında da sizlere uygun gelinlikleri sunacaklar.

Genellikle gelinler kaç defa görüşmeye geliyorlar?

Bu tamamen gelinden geline değişen bir durum. Fakat hazırlıklı gelen gelinlerimizin çoğu ilk görüşmede gelinliklerine EVET diyorlar.

Anne ve nedime elbiseleriniz var mı?

Evet! Gece kıyafeti koleksiyonumuz da mevcut. 

Kiralık gelinliğiniz var mı?

YOK!

Düğün günü gelin giydirme servisiniz var mı?

Evet. Ücret karşılığında gelinlerimize bu hizmeti sağlıyoruz.

Fotoğraf çekebilir miyim?

Çekmemenizi rica ediyoruz. Sebebi kesinlikle modellerin çalınacağından değil, o geçmişte kaldı, artık bilişim çağındayız, sayısız modele ulaşmak çok kolay. Sizlere ayırdığımız özel süre boyunca bir hizmet veriyoruz ve verilen emeğin karşılığı olarak fotoğraf çekmemenizi istiyoruz.

Gelinlik siparişimden sonra kilomda değişiklik olursa sorun yaratır mı?

Kesinlikle hayır. Bu her zaman karşılaştığımız bir durum. Prova yapmamızın sebeplerinden biri de bu. Ekibimiz son ana kadar her şeye hazırlıklıdır.

Gelinliğime karar verdikten sonra fikrimi değiştirirsem ne olacak?

Gelinliğinizden %100 emin olmadan sipariş vermeyin. Yine de en kötüsü olursa bizi en kısa sürede bilgilendirin ve sizin için ne yapabileceğimizi düşünelim.

Resmi tatillerde ve bayramlarda çalışıyor musunuz?

Resmi tatillerde çalışıyoruz. Dini bayramlarda çalışmıyoruz.

Çalışma saatleriniz?

Pazartesi - Cuma 09:00-18:30

Cumartesi 09:00 - 17:00

Pazar günü kapalıyız.

Yurtdışında evleneceğim, gelinliğimi nasıl götüreceğim?

Bu bizim için sıradışı bir durum değil, yurtdışında evlenen çok gelinimiz var. Gelinliğinizi yurtdışına çıkarabileceğiniz şekilde teslim ediyoruz.